Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że jego przyszłość w zespole Renault zależy od tego, jak rozstrzygnie się pojedynek z Danielem Ricciardo.

Przed startem tegorocznych zmagań francuska stajnia podpisała kontrakt z nowym kierowcą – Danielem Ricciardo. Australijczyk po pięciu sezonach spędzonych w Red Bullu zdecydował się na zmianę barw, mimo, że Renault nie jest w stanie zagwarantować mu na tym etapie bolidu zdolnego do odnoszenia zwycięstw.

Partnerem 29-latka będzie Nico Hulkenberg, do którego należy rekord największej liczby przejechanych wyścigów bez choćby jednej wizyty na podium. Zdaniem szefa Renault – Cyrila Abiteboula, Niemiec jest niezwykle „niedocenionym kierowcą”.

„Jedno wiem na pewno, nie będę nudził się z Danielem” – powiedział Nico Hulkenberg. „Oczywiście, to miłe wyzwanie, móc konkurować ze zwycięzcą Grand Prix. Jestem ciekaw jak się to potoczy. Moja przyszłość w tym sporcie zależy od wyniku naszej rywalizacji, więc oczywiście Daniel jest moim pierwszym punktem odniesienia. Wiem na co mnie stać i mam świadomość, że mogę dać z siebie wszystko. Wiem, że nie będzie łatwo rywalizować z Ricciardo. Jest szybki, inteligentny oraz doświadczony. Ma wszystko, czego potrzebuje wyjątkowy kierowca. Muszę wydobyć z mojej głowy wszystko, by go pokonać. Nie muszę jednak tego ukrywać”.