W kanadyjskim Toronto odbyła się prezentacja zespołu Racing Point, który od tego sezonu będzie ścigał się w Formule 1 jako SportPesa Racing Point F1 Team.

Stajnia została powołana do życia w sierpniu ubiegłego roku, po tym jak jej nowym właścicielem zostało konsorcjum dowodzone przez potentata z branży odzieżowej – Lawrence’a Strolla.

Ekipa liczyła, że nazwa Racing Point będzie towarzyszyć jej jedynie w przejściowym okresie. Po niepowodzeniu rozmów z właścicielami praw do marek znanych z przeszłości zespołów, takich jak Brabham czy Lola, nazwa zespołu nie ulegnie zmianie przed startem sezonu 2019.

Sponsorem tytularnym stajni zostanie platforma bukmacherska SportPesa. Firma została założona w 2014 roku w Kenii, a obecnie działania na wybranych rynkach afrykańskich, Wielkiej Brytanii oraz wyspie Man. Jej logotypy znajdą się na bolidach, strojach oraz wyposażeniu garaży Racing Point.

Z zespołem pozostanie związany inny znaczący sponsor – BWT, który odpowiada za różowe barwy.

Na scenie targów samochodowych w Toronto pojawili się w środę właściciel teamu – Lawrence Stroll, szef zespołu – Otmar Szafnauer oraz kierowcy wyścigowi: Sergio Perez i Lance Stroll.

Tłumacząc decyzję o utrzymaniu nazwy Racing Point, Szafnauer powiedział: „Jesteśmy zespołem wyścigowym. W tej nazwie nie ma nic złego. Podkreśla, kim jesteśmy – jesteśmy Racing Point”.

Więcej wkrótce…