Trzeci wyścig Mistrzostw Włoch w kategorii F4 powered by Abarth odbędzie się w ten weekend na Red Bull Ring, spektakularnym torze w Austrii.

W zawodach udział weźmie 30 młodych kierowców, reprezentujących 18 narodowości i startujących za kierownicą zwinnych, wysokiej klasy, jednomiejscowych bolidów napędzanych silnikiem Abarth.
Po pierwszych 6 wyścigach w pierwszych 2 spotkaniach, Mistrzostwa są nadal nierozstrzygnięte a Francesco Pizzi (Van Amersfoort Racing) prowadzi tylko 2 punktami, wyprzedzając Gabriela Minì (Prema Powerteam). Jest to pierwszy rok, od pierwszej edycji w roku 2014, w którym włoscy kierowcy są wielkimi gwiazdami serii o silnym, międzynarodowym charakterze, wygrywając 4 z 6 dotychczas przeprowadzonych wyścigów.

Po jednym zwycięstwie mają na razie Pizzi i Minì (oba w Misano Adriatico) i dwa Andrea Rosso (jeden w Misano, drugi w Imoli), zajmujący obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. W dwóch pozostałych wyścigach w Imoli zwyciężył Rumun Ugran, zajmujący obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Brytyjczyk Jonny Edgar, obecnie na 5. miejsce w rankingu.

Dzięki dużej liczbie uczestników wyścigu na Red Bull Ring, austriacki etap będzie jeszcze bardziej spektakularny niż zwykle, z około 10 kierowcami aspirującymi do zwycięstwa. Weekendowy harmonogram w Austrii przewiduje dwie sesje treningowe w piątek, 11 września, oraz oficjalne rundy kwalifikacyjne, które odbędą się w sobotę, 12.09, o 8:30. Wyścig 1 odbędzie się tego samego dnia, o 12:30. Pozostałe dwa zaplanowano na niedzielę 13. o 10:30 i 15:05.

Na Red Bull Ring zaprezentuje się dwóch Polaków – Mateusz Kaprzyk i Piotr Wiśnicki.

Od 7 sezonów Abarth wspiera serię przeznaczoną dla młodych kierowców w wieku od 15 do 18 lat, z torów kartingowych, którzy chcą rozwijać się zawodowo i „wyścigowo” w fantastycznym świecie sportów motorowych, a przede wszystkim chcą zdobyć doświadczenie w prowadzeniu samochodów Formuły.
Można śledzić na www.acisport.it.