Embed from Getty Images

Autosport informuje, że zespół Ferrari zamierza zadebiutować na torze z najnowszym bolidem jeszcze przed startem zimowych testów.

Stajnia z Maranello potwierdziła, że tegoroczna konstrukcja ujrzy światło dzienne 15 lutego. Według nieoficjalnych informacji, model o roboczej nazwie 670 zadebiutuje dwa dni później na torze w Barcelonie w ramach dnia filmowego.

Zrozumiałe, że plan Ferrari będzie możliwy w realizacji tylko wtedy, kiedy nie dojdzie do żadnych opóźnień w rozwoju bolidu. W sytuacji gdyby inżynierowie zespołu nie zdążyli do 17 lutego, organizacja dnia filmowego ma być przeniesiona tuż po zakończeniu pierwszej tury zimowych testów.

Podczas prywatnych jazd zespoły mogą pokonać przebieg maksymalnie stu kilometrów na specjalnych oponach Pirelli, które swoją charakterystyką znacząco różnią się od tych wykorzystywanych podczas weekendów Grand Prix. Ponadto część zespołów wykorzystuje dni filmowe do zebrania pierwszych informacji na temat najnowszych bolidów, chcąc wyeliminować potencjalne usterki.