Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że Red Bull wciąż nie podjął decyzji w sprawie pozostania w F1 po sezonie 2020.

Obecne porozumienia komercyjne między Formułą 1 i zespołami wygasają w grudniu 2020 roku.

Marko, konsultant Red Bulla do spraw sportów motorowych, podkreśla, że jego zespół będzie kontynuował starty w serii Grand Prix jeśli wynegocjuje zadowalające warunki z Liberty Media.

„Na tę chwilę nie podjęliśmy żadnej decyzji. Nie wiemy jakie będą przepisy, nie mamy umowy z właścicielem praw komercyjnych, nie mamy nic. Obieramy jednak takie samo podejście jak Honda”.

„Mamy nadzieję, że wkrótce wiele rzeczy się wyjaśni. Jeśli Honda zdecyduje się pozostać w F1 po sezonie 2020, zapewnimy jej wszystko czego potrzebuje, aby brać udział w mistrzostwach”.

Austriak dodał, że współpraca z Hondą zmieniła opinię Red Bulla na temat hybrydowych jednostek V6 turbo. „Zawsze sprzeciwialiśmy się silnikom hybrydowym, ale Honda chce kontynuować prace w oparciu o tę jednostkę. Zmieniliśmy nasze zdanie, bo Honda jest teraz naszym dostawcą”.

„Po raz pierwszy od czternastu lat jesteśmy traktowani jak zespół fabryczny. To diametralnie zmienia sytuację” – wyjaśniał były kierowca królowej sportów motorowych na łamach Auto Motor und Sport.