1955 – Juan Manuel Fangio wygrywa GP Włoch. Po raz 5. i ostatni na podium staje Piero Taruffi.

1977 – Mario Andretti wygrywa 6. raz w karierze, triumując w GP Włoch. 2. miejsce Nikiego Laudy daje Ferrari 5. tytuł mistrzowski. Po raz ostatni na podium staje ekipa Shadow.

1978 – W wyniku zatoru po złamaniu nogi w Grand Prix Włoch, umiera Ronnie Peterson, 2. zawodnik sezonów 1971 oraz 1978, trzeci kierowca sezonu 1973. Uczestniczył w 123 wyścigach, wygrał 10 z nich, zdobył 14 pole position oraz zaliczył 26 miejsc na podium.

1980 – Urodził się Antonio Pizzonia (20 startów).

1983 – Nelson Piquet wygrywa GP Włoch.1988 – Gerhard Berger triumfuje w GP Włoch i staje po raz 10. na podium w F1. Było to jedyne GP, w którym używnay był silnik Megatron oraz 300. GP silnika Ford Cosworth.

1994 – Jean Alesi po raz 1. w F1 startuje z pole position. GP Włoch wygrywa jednak Damon Hill.

2005 – Grand Prix Belgii wygrywa Kimi Raikkonen. Po raz ostatni z pole position startuje Juan-Pablo Montoya, a 20. podium zalicza Fernando Alonso.

2011 – Sebastian Vettel triumfuje w GP Włoch. 70. podium zdobywa Fernando Alonso.

2011 – „Moim problemem jest to, że nie chcę przegapić szansy zatrzymania Roberta w zespole, ale jednocześnie muszę dbać o interesy zespołu. Muszę zebrać skład jak najlepszych kierowców na przyszły sezon. Będę elastyczny w kwestii Roberta ponieważ bardzo go lubię i jest tego wart, ale do końca października muszę otrzymać od niego jasne potwierdzenie startu w 2012 roku. Nie spodziewam się, że będzie tak szybki jak w poprzednim roku gdyż wracając po rocznej przerwie zawsze jest trudno, szczególnie jeżeli ma się za sobą tak fatalny wypadek. Ale muszę wierzyć, że będzie w stanie to zrobić” – mówi Eric Boullier.

2017 – „Z tego co rozumiemy, Kubica został zwolniony ze swojego krótkoterminowego kontraktu z Renault, który zaczął się w maju – na własną prośbę by jego usługi mogły być brane pod uwagę gdzie indziej (zrozumiałe, że mogą to być Williams i Sauber)” – pisze Mark Hughes.

2018 – „Poświęciłem wiele czasu i wysiłków by mieć tę szansę i priorytetem jest by stanąć na starcie w Australii w przyszłym roku. Ale jeżeli to się nie stanie, rozważę alternatywne serie lub inne role. Tak jak powiedziałem, teraz jestem skupiony na tym, by dostać szansę” – mówi Robert Kubica w rozmowie z Autosportem.

2019 – „Jako Orlen jesteśmy trwale związani z Robertem i uważamy, że czeka go świetlana przyszłość. Robert bije wszystkie rekordy popularności – nie tylko w Polsce – i to napędza nas do działania. Oczywiście rozmowy trwają, ale nie zdradzamy zakulisowych szczegółów. Jeżeli chodzi o plotki, to jeszcze raz powtórzę, że jesteśmy trwale związani z Robertem” – mówi prezes PKN Orlen w rozmowie z Radiem Zet.